cindyecheverria
cindyecheverria cindyecheverria
  • 17-10-2022
  • Mathematics
contestada

You want to buy some noodles. A 7-ounce package costs $2.59. A 15-ounce package costs $5.25. A 22-ounce package
costs $8.36. Which package is the best buy?

Respuesta :

Otras preguntas

the path of an object after it has been thrown off of a building can be represented by the quadratic equation y equals short dash x squared plus 16 x plus 80 wh
cost: $41.80 rate of tip: 20%
Suppose you are riding in a roller coaster which follows the curve in the graph and when you reach the point (1.1) your hat falls off. This curve is defined by
Partial quotients 96 divide 4
During peak hours, a car wash washes an average of 2 cars every 3 minutes. A graph of the cars washed in 30 minutes shows the time on the x-axis and the total c
the unruh civil rights act is a: group of answer choices california act. federal act. city act. none of the answers are correct
Which angles are linear pairs? Check all that apply. ∠SRT and ∠TRV ∠SRT and ∠TRU ∠VRW and ∠WRS ∠VRU and ∠URS ∠URW and ∠WRS
How many grams of carbon dioxide gas is dissolved in a 275-mL can of cola if the manufacturer uses a pressure of 2.1 atm in the bottling process at 25°C ? Assum
"Eight rubies, ten emeralds, and a hundred pearls, which are in thy earring, my beloved, were purchased by me for thee at an equal amount; and the sum of the pr
a genetic model suggests that 80% of plants grown from a cross between two given strains of seeds will be of the dwarf variety. after breeding 206 of these plan