1217danielle 1217danielle
  • 17-10-2022
  • Mathematics
contestada

Petra has 15 yards of fabric to make costumes for a play. If each costume requires 1 1/3 yards how many costumes can she make?

Respuesta :

Otras preguntas

A certain shampoo is available in two sizes. A 12.6 -ounce bottle costs $ 2.97 . B 22.8 -ounce bottle costs $ 4.97 . Find the unit price for each size. Then
Someone please help me! I really don’t understand anything
Why were the little shantytowns full of penniless and unemployed families that sprang up at the time of the Great Depression called Hoovervilles?
help your girl out!!
In which type of cell does mitosis occurs prokaryotic or eukaryotic explain why?
I need help in number 12 and 13
You started with $10 in your pocket. You were lucky and found a quarter on the ground. At the store, you bought a present for your mom that cost $2.12. How much
You started with $10 in your pocket. You were lucky and found a quarter on the ground. At the store, you bought a present for your mom that cost $2.12. How much
She wants to know what its porosity is. How could she test the soil's porosity? A. Measure the soil's volume and then the volume of water that the soil can a
simplify the square root of 44