zanyiahrush82 zanyiahrush82
  • 17-10-2022
  • Mathematics
contestada

You brought a magazine for $5 and four notebooks. You spent a total of $15. How much did each notebook cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Please select the correct answer!
What is an equation of the line that passes through the points (4, -2) and (6, 1)?
Find the rational root of the following :2x^5-3x^3-20x=0
Why is forensic science only as good as the person conducting the science ?
Which of these describes a potential short story setting? A. 1956 B. frustrated C. An elementary student named Timmy
Time is precious: there are only so many hours in each day. When we do tasks randomly and without a plan, we cheat ourselves out of the chance to succeed. We al
Order the topics from broadest to narrowest.
Magnetism is_____. Magnetism comes from ______found in the earth.
A hypothetical light bulb is provided 450 kilojoules of electricity; however, 90 kilojoules of electric energy was wasted producing heat, while the rest of the
Please help me with the answer