Hiimmikey Hiimmikey
  • 17-10-2022
  • Mathematics
contestada

4 apples cost $2. Will the unit price, or cost of 1 apple, be greater than or less than $2?

Respuesta :

Otras preguntas

When a Doctor practices Paediatrics, what sort of patients does he have ?
Two glasses together contain 280 mLof water. The first glass contains 80 ml more than the second glass. How much water does the first glass contain?
What makes a pear or fig gritty?
Walters savings account has a balance of $273. After 5 years, what will the amount of interest be at 5% compounded quarterly?
State whether the equation is a linear equation in one variable or not. –2x(–2 – x) = x + 1
What is the answer to 5x-7y=14
What makes a pear or fig gritty?
Solve: –3 + x = 7That is the whole problem so adding words to make this be seen
how do you calculate the circumference of a circle
4(X-1)-3(X^2+2X+3)-7(X+7)