yoitsyajaira yoitsyajaira
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada


A pen costs $2.50. The expression 4n+ 2.50 represents the cost of buying 4 notebooks
and a pen. What is the product in the expression? What does the product represent?

Respuesta :

Otras preguntas

How does the introduction of the text contribute to our understanding of failure (Paragraphs 1-4)? A They explore why people often don’t learn from the mistakes
HEY DID ANYONE READ THE STORY CALLED THE TELL TALE HEART??!?!?!?!!?! PLS COME AND HELP ME I NEED HELP
???????i need help???
Write an equivalent expression for 15z - 3z(12z - 9) + 8(2z2+ 7z - 14)​
Round 30,234 to the nearest thousand
"I have not yet begun to fight," was said by: (A) Nathan Hale (B) John Paul Jones (C) John Locke
(5a^2b^5) (-3a^4b^-4)
What is the distance and midpoint of with endpoints P (–3, 4) and Q (5, –8)
If y varies directly as x, and y = 15 when x = 5. Find x when y = 9
which of the following best describes hydrolysis carbohydrates