luisfort6 luisfort6
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 9-pound bag of barley costs $47.52. What is the price per ounce?
Submit

Respuesta :

Otras preguntas

Can you help me on geometry work
Please help , btw the diagram is just the period table
Write 2-3 sentences describing your biggest takeaways from this activity. Use as much academic language (e.g., transversal, parallel, congruent) as you can. (ac
what is 30.22×6≈ ? equal to
In one sentence, explain what prompted Congress to pass the Federal Election Campaign Act.
Why did the federal government combine several agencies into the Department of Homeland Security? to prevent future acts of terrorism in the United States throu
During the nuclear fission of plutonium-244, barium-144 produced, along with an unknown nucleus and three neutrons. What must be the mass of the unknown nucleus
Is my answer correct?
Suppose that b and c are points on the number line . if bc = 10 and b lies at 3 , where could c be located?
The rectangular floor of a storage shed has an area of 546 square feet. The length of the floor is 5 feet more than its width (see figure). Find the dimensions