erwgvegbew
erwgvegbew erwgvegbew
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada

Which option is cheaper per ounce: one 30-ounce cup for $1.95 or two 12-ounce cups for $0.84 each?

Respuesta :

Otras preguntas

Between which pair of numbers is the exact product of 379 and 8. Give an example how to solve.
A car can travel 476 miles on 14 gallons of gas.Write an equation relating the distance d to the number of gallons of gas does this car need to travel 578 miles
give three examples of a stimulus and a possible response in humans
lynn has a watering can that holds 16 cups of water,and she fills it half full.then she waters her 15 plants so that each plant gets the same amount of water.ho
How much is 5/6 times 2 3/4
Te decimal.with one more thenth than 15.237
slope= -1/3 passing through (9,-2)point slop form?slope intercept form?
You pay for three pies(cost 11 each)with a 50 Bill what is your change
Does the second law of thermodynamics alter the conservation of energy principle?
Ann, Mara, Jenny , Tina, and Sue are sisters. Two of the five sisters must help their fatherat his business each Saturday.How many combinations of two sisters a