cupecakeslove82 cupecakeslove82
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada

unit rate for 3ounces cost $2.73

Respuesta :

Otras preguntas

Why did people want to fight in ww1?
The point (-7,3) is on the line given by which of the equations below? A. y = 3x B. y= 7x C. y= x + 10 D. y= x-10 what equation?
Ms. Brown bought 6 boxes of pencils with a total of 240 pencils. How many pencils were in each box?
Dakari makes 2 dozen jars of jam. The total weight of all of the filled jars is 211.2 ounces. When empty, each jar weighs 1.2 ounces. The equation can be used t
one of mr jones autographed baseballs is worth $55.00. if the value increases by 3% in the next year, what will be the new value of the baseball
The final line of "Bartleby, the Scrivener" – "Ah, Bartleby! Ah, humanity!" - can best be read as suggesting: O A. the narrator is tired. B. the narrator feels
List the four steps of mitosis in order. Describe what is happening during each phase.
Left image is a drawing of the head of a bald man facing the viewer. There are symmetry lines and markings on the face, and scribbled writing around the image,
A lemonade recipe calls for 1/4 cup of lemon juice for every cup of water what does x represent
Alec is thirsty and wants to know how much milk can fit in his favorite mug. His mug is a cylinder and has a radius (r) of 2 inches and a height (h) of 8 inches