kpopstanband kpopstanband
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

number
of tacos
3
4
5
6
cost in
dollars
18
rate in
dollars per taco
b. If you buy tacos for c dollars,
what is the unit rate?

Respuesta :

Otras preguntas

What country did we fight during the Revolutionary War?
On April 1, Year 1, a company realizes that one of its main suppliers is having difficulty meeting delivery schedules, which is hurting the company's business.
What are the two ways that the tilt of Earth's axis causes the summers in the United States to be warmer than the winters?
A cart traveling at 0.3 m/s collides with stationary object. After the collision, the cart rebounds in the opposite direction. The same cart again traveling at
Summarize the story of the myth of Prometheus
What numbers multiply to 18?
Rearrange the formula to make t the subject: v = u+at
Lisa buys a dozen apples and two oranges Jeremy by six apples oranges cost one dollar each and they spend nine dollars total how could you define variables to f
can someone explain what 2/5 of 30?​
A scooter is priced at $475. There is a 5% sales tax rate. What is the sales tax for the scooter in dollars and cents?