mg9201839 mg9201839
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought 4 pounds of apples for $7.56. What was the cost per pound

Mark bought 4 pounds of apples for 756 What was the cost per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

What volume of this pyramid with Height 8ft and Width 6Ft on one side and 6ft on the other side.
Which of the following technologies can work with another portable device to monitor your THRZ?
Estoy triste porque no __1__ acordé del cumpleaños de José
Taxonomy is the science that helps us understand in god's creation
Write a fraction that is greater than 1/3 and is less than 1/2.
Find the slope of the line. A. 1/7 B. -1/7 C. -7 D. 7
A circular above-ground pool has a height of 4 ft and a diameter of 15 ft. What is the volume of the pool in cubic feet? Use 3.14 to approximate Pi and round
what is the area of this parallelogram? 20 points
In what locations can byzantine art be found?
what is the acceleration of a 3 kilogram object if a force of 36 Newtons is applied to it