johnsondejianicole johnsondejianicole
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

Three friends go grocery shopping together, and each buys the same kind of oranges. LaMar buys 2 pounds (lb) and pays $7.00. Enrico buys 5 pounds and pays $17.50. Anna buys 3 pounds and pays $10.50. Identify the graph and unit price that represent the orange costs. Cost (dollars) 20 16 12 CO st $3.50 Unit Price = 1 lb 2 3 A 5​

Respuesta :

Otras preguntas

Please help! Answer only if you know
Question: A computer’s cache is stored where?a. Chipsetb. CPUc. ROMd. CMOS RAM
What’s an expression that equals (x-13) with two sets of parenthesis and one minus sign.
The perimeter of a rectangle is 92. The length is six more than 4 x the width. What is the area?
Can someone do these? xD
Emily: ________________ Isabel: Soy talla M. ¿Y tú? A. ¿Qué talla soy? B. ¿Qué talla eres? C. ¿Qué talla uso? D. ¿Qué talla tengo?
Writing Prompt: Using Beowulf's hero tale as an example, connect what Joseph Campbell states in the above to the journey we have read. Be sure to use specific d
1. what would the answer be
Where does the most dangerous game take place
Elements are placed into the same period on the periodic table of the elements because they A. form the same type of chemical bonds. B. have the same number