angeljhisla20 angeljhisla20
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

The retail price for Jamaican allspice is $4.69 per ounce. You buy 8 ounces of allspice on sale for $4.62 per ounce. How much money do you save?

Respuesta :

Otras preguntas

What do you think Lincoln meant by the phrase "government of the people, by the people,for the people"?
Laredo rides his bike at a rate of 5 yards per second. about how many miles per hour can larenzo ride his bike?
which issue is most important cause of the split between the eastern and western half
The Indus River Civilization is also called the Harappan Civilization because Harappa was ?
Which best explains why some plantation owners punished enslaved persons?
If a x 4 = e b / 4 = e c + 4 = e d - 4 = e and a+b+c+d = 100 THEN what is value of 'e'
from which region did most of lincolns support come
What was the geographic relationship between Soviet satellite nations and the Iron Curtain?
Miami's large Cuban immigrant population introduced all of the following foods, cultural activities, or pastimes to the city except __________. a. Spanish-langu
A horse performs 15000 joules of work pulling a wagon for 20 seconds what is the horses power