harperr4 harperr4
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

Beans b cost $5 per pound.

Rice, r costs $2 per pound.



Abdel wrote 5b+2r=12 to represent this relationship.



Complete the table.

Respuesta :

Otras preguntas

Does this sound like a good story. into the Woods In a little town in New York was a family. A baker, his wife, Emily and her little sister, me CJ. We lived
pls help guys. i have to get a good grade thx
Solve each system using elimination. Each system only has one solution. Write your solution in the form (x, y).4x - 5y = -8-2x - 5y = -26
Should we have Extra-curricular activities in schools. Give 2 reason why or why not
Worth lot of points help plz
Raina drinks 0.65 L of milk every day. How much milk does she drink in 9 days? Write your answer in milliliters.
please help me ppleaseeeeeee
What is the sum of a square
The best way to prevent tendonitis is Question 1 options: by wrapping joint after activity. not something you can do. to stretch and warm-up properly. by icing
During what period of history did Charlemagne rule?