lily3099texasonlinep
lily3099texasonlinep lily3099texasonlinep
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

A market sells apples for $0.78 per pound. What would be the cost of 4.5 lb of apples?

Respuesta :

Otras preguntas

Each year Albuquerque, New Mexico, has a ho air balloon festival during which people can obtain rides in hot air balloons. Suppose part of the Diaz family goes
I am a number between 60 and 100. My ones digit is two less than my tens digit. I am a prime number. What number am I. Explain.
the table shows the break down of math students for one school year. find the probability that a geometry student is in the 11th grade
Many viruses released into the air survive for only short periods of time. Which of the following is the most likely reason for this? A. Viruses attract antibo
Given: Two is an even integer or three is an even integer.  Determine the truth value of this disjunction.  Justify you answer.
What is 11.1 as a fraction?
The sum of the distances two hikers walked is 53mi, and the difference is 25mi. What are the distances? Use a system of equations to solve
If you have  24 25 26 And 28 what is the mean
what is 12/21 reduced to
Mr. Tom gives $30 to Bailey and Jenny. If Bailey gets twice as much money as Jenny how much will Jenny get?