riccichl000
riccichl000 riccichl000
  • 17-12-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 6 pairs of insulated socks costs ​$ 53.34 What is the unit price of the pairs of ​socks?

Respuesta :

Otras preguntas

write an equation for each line: Line L: Line M: Line: N: Line P:
can someone help me with this question
Given the user inputs, complete a program that does the following tasks: Define a list, my_list, containing the user inputs: my_flower1, my_flower2, and my_flow
6-4x=6x-8x+8 what is the value of x
Need help with math ASAP!
How do Paragraph 5-6 contribute to the development of ideas in the text? ( Article- TEENAGE BRAINS ARE MALLEABLE AND VULNERABLE RESEARCHERS SAYS) give evidence
If anyone anwers this question, i will give you 100 points and brainliest!
Find the slope of the graph
n-31/4=2 What is the value of n?
Pls somone answer Mr. Judge wants to solve the inequality -7x + 4x – 17 ≥ -8. He says the answer is x ≥ -3. Is his answer correct?