ivyr8 ivyr8
  • 19-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 12-ounce bottle of shampoo costs 4.20 dollars. A 16-ounce bottle of shampoo costs 6.88 dollars. Which shampoo costs less per ounce? How do you know?

Respuesta :

Otras preguntas

why might you need measure a perimeter with a measuring tape instead of a ruler
(25^(-x+2))=((1/5)^x)
One of the most successful plans of the Union during the Civil War was: the Union blockade Sherman's march to the sea the battle of Bull Run seizure of Federal
Which condition or illness is known to be caused by tobacco use?
a sentence with transpiration
why might you need measure a perimeter with a measuring tape instead of a ruler
What kinds of structures make up multicellular organisms?
In Cuba, What century architectural and urban development reached its peak? a. in the seventeenth century c. in the fifteenth century b. in the nineteenth centu
What did a vassal pay to an overlord
What is the structure of the sentence? If you have kittens, you'll have fun when you play with them gently. A. compound-complex B. compound C. simple D. complex