ray127928 ray127928
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

4x + 16y = 12
x+4y=3
what is the x and y value i this situation?

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE HELP MEEEEEE!!! SECTION 2-6 STATEMENT OF EARNINGS FINANCIAL LITERACY
What was the cause of the problems early settlements faced in the Neolithic Age?
____ were less expensive to maintain than paid employees. politicians militia enslaved people children women I NEED HELP!!!!
Why might some absolute monarchs have been willing to consider enlightenment ideas.
Myesha and her children went into a bakery where they sell cupcakes for $4.25 each and cookies for $0.75 each. Myesha has $30 to spend and must buy at least 16
Which of the following does Hegel consider as the most important entity in the Lockean state?
6. Which is the best buy for a box of oat cereal? a. 10 ounces for $2.69 b. 12 ounces for $3.18 c. 16 ounces for $4.08 d. 24 ounces for $5.88​
Use the shape to answer the question. 7 cm 7 cm 7 cm 9 cm 9 cm what’s the perimeter
given g(x) is ...............
The election of john f. Kennedy to the presidency of the unites states ushered in _____, a period during which the federal government continued to work with sub