gamergirlasiabadkid3
gamergirlasiabadkid3 gamergirlasiabadkid3
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 pounds of chicken and 4 pounds of beef. The chicken
cost $4 per pound. How much did the beef cost, per pound, if he
spent $20 all together?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the answer to 2/3[(15-6)-8(8+1)]
What was Ulysses Grant's goal at Vicksburg?
How do cells increase in number?
Why did the American officers tell the volunteers not to fire "until you see the whites of their eyes"?
The nth term of a sequence is 9n — 2. Write down the first three terms of the sequence.
Write 2050000 in scientific notation( with exponents)
Why is UPWELLING important to commercial fishing in the oceans?
a piece of plywood 24 inches wide is cut into strips 2 1/2 inches wide. How many strips of this width can be cut?
For what purpose was the Environmental Protection Agency established? to write laws pertaining to environmental regulation to oversee guidelines for clean water
What is 23/1 divided by 9/2