gamergirlasiabadkid3
gamergirlasiabadkid3 gamergirlasiabadkid3
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

Michael is buying 4.5 pounds of apples, and Shane is
buying 3.12 pounds of apples. If apples cost $1.31 per
pound, how much will they spend all together?

Respuesta :

Otras preguntas

1/6d + 2/3 = 1/4(d-2)
What is 5,624 divided by 46
Use the place value What is the 805 tens = ____________
What happens when you open a bottle of perfume?
9/2. Write the fraction as a mixed number 10/7 write the fraction as a mixed number
Jason plans to pay the water bill with two equal payments. Water:35$
Te decimal.with one more thenth than 15.237
what is greater 35% or 2/5
What is the 15% service tip on a $25.50 dinner in a restraunt
I have 11 hundreds 4 tens 8 ones 6 tenths and 1 hundredths, what number am I