georgeshandrea georgeshandrea
  • 20-01-2023
  • Mathematics
contestada

At the local market Gina bought 2 pounds of apples and a pound of oranges for a total of $5.00. Tom bought 4 pounds of apples and a pound of oranges for a total of $8.00. How much does a pound of apples and a pound of oranges cost each? ​

Respuesta :

Otras preguntas

Show how to Graph 33x-21=9x+171
Which number line represents the solution set for the inequality 3x<-9
1. 20k + 50 2. 10h + 6 - 5h + 3
Can you guys distribute -9n-8-3n=6n-8 and figure out how many solutions it has plz
Non-price determinants of supply?
Where should you introduce your argument to your readers?
Cuales son los verbos que terminan en ando y endo
10 is 40% of what number
Social Studies, Please Help!!! ASAP!!!! -Christianity -Horses -Smallpox The list above can best be described as items brought to the americas by _____. A. Afric
Looking for someone who can help me with my Geometry. I do fine at it once I can figure out what it is, I just need someone to help me figure out what my proble