yusuf013student
yusuf013student yusuf013student
  • 20-01-2023
  • Mathematics
contestada

Tina and her friend are picking apples at Newberry Orchard. The apples cost $1.40 per pound. If they pick 2.5 pounds of apples, how much will the apples cost?
$

Respuesta :

Otras preguntas

Least to greatest -1.65/2 -7/80.9 -6/5
q=p(r+s) solve for p
n the expression (x2 + 3), the base is _____. x 2 3
Is 2.5 greater than 2.57
what words and phrases evoke a sense of the liveliness of mallams tea shop
Which of the following is the solution set of the given equation? 14 + 8m = 14 - 3m - 5m ∅ {0} {all reals}
you have now learned the importance and benefits of weight training and cardiovascular activityfootball playerwrestlerbaseball playercross-country runner
what is the mass of 4.92×1021 platinum atoms?
1679 New Hampshire was established as a colony
How do you work out percentages