jadinfitchgvr jadinfitchgvr
  • 20-01-2023
  • Mathematics
contestada

The convienience store sells a 16-ounce bottle of water for $2.40 and a 28 ounce bottle of water for $2.80. Tiana wants to compare the unit rates to find out which is a better deal.

Respuesta :

Otras preguntas

help please and thank you
besides writing what other form of artistic expression merged during the Harlem Renaissance
What need most led to the creation of the Advanced Research Projects Agency Network? DARPA wanted scientists to be able to collaborate and share research easily
Why do you think it is important for young people to have LGBT role models?
Excerpt from "Birches" by Robert Frost They are dragged to the withered bracken by the load, And they seem not to break; though once they are bowed So low for
What is the only federal court with a jury
Lona read 40 books for the read-a-thon she read 30% historical fiction and 20% Sports stories the rest were Mysteries how many Mysteries do Lona read?
Question 1 and 3 Pie charts
maria spent 3/7 of her money on books, 1/4 of it on pen and 1/8 of it on a magazime. she had #11 left. how much did she have before she bought these things
What is meant by the following statement? The cell membrane is said to be fluid.