dripgiyuu172 dripgiyuu172
  • 16-05-2023
  • Mathematics
contestada

Express the following rate as a unit rate.
$8.10 for 6 bags
O $1.25 per bag
O $1.35 per bag
O $0.74 per bag
O $2.10 per bag

ASAP

Respuesta :

Otras preguntas

Agriculture forms the basis of _________ economy. Paraguay’s Brazil’s Argentina’s Uruguay’s West-Central Europe’s largest cities are located in the Northern Eur
what happens when an object transfers energy?
Geometric Models help please:) please give the exact answer picture down below
What is 230000 in expanded form?
the interaction between two objects that have a positive or negative charge is an blank force what is the blank
stress that relates directly to a particular incident or situation is known as
why are innocent people charge with crime
Which of the following words is a synonym for unusual? A. Unique B. Typical C. Routine D. Unpleasant
What's the answer and how to work it
One cell phone company offers 500 minutes of talk time for $49.99. Another company offers 480 minutes for $44.99, Which company offers the better deal?