urwied123 urwied123
  • 19-05-2023
  • Mathematics
contestada

mrs pershing is buying supplies for her students. She is buying a notebook(n) and a pack of pencils for each of her 22 students. Each pack of pencils costs $1.50

Respuesta :

Otras preguntas

What compound is this?
what words can i use instead of using the words doesnt necessarily indicate
12. Using determinants, find the value of k if the area of the triangle formed by the points (-3,6), (-4,4)and (k, -2) is 12 sq. units. ​
The residents of a city voted on whether to raise property taxes. The ratio of yes votes to no was 3 to 2. If there were 4190 total votes, how many yes votes we
D² Read the story below. Highlight FACTS in GREEN and OPINIONS in PINK Mom and Rylee walked through the aisles of the grocery store. "MOM!" Rylee complained. "T
Fuihvhiicgijhcguhiyfui
Based on the plot structure of "initiation" which sentence would most likely be part of the implied resolution?
musical instrument that affects the environment through their sound​
Evaluate f (15), given the following table of values: x 10 20 30 40 50 y = f (x) 46 66 81 93 101
Dans la vie quotidienne, on utilise de nombreuses solutions aqueuses: du sirop à l'eau, du démaquillant, etc. ces solutions aqueuses sont des mélanges car elles