wolfcub3022 wolfcub3022
  • 20-05-2023
  • Business
contestada

The investment cost the company $100,000. Variable materials, preparation, and marketing costs are expected to be $0.60 per unit and fixed costs are estimated at $6,000 a year. If actual sales were 20,000 servings, what would the ROI be using the sales price of $1.70

Respuesta :

Otras preguntas

4. Explain why nuclear radiation can be used to preserve food.
there are 8 classes in the cafeteria. the ratio of the kindergarten classes to other classes was 1:3. how many classes were NOT from kindergarten (6TH GRADE) ​
UH SORRY I NEED HELP WItH MORE QUeSTIONs !!:)which coordinate plains contains points 1 1/2 4 -2, -2 1/2PLEASE ANSWer
Anyone know how to do this?
Can you please graph it? (:
Please help 4 math pages with questions. 1 has all the circle graphs, and all the other 3 have each circle graphs question. Please help.
The original price of the bedroom set is 2850. Since they are opening a credit card, they receive 15% off. What is the new price of the bedroom set
Why did Northern support for Reconstruction decline during the 1870s?
Find x, the missing side length of the right triangle
which number line shows -4 , 1,1 and 2 correctly plotted