ivette1407 ivette1407
  • 20-05-2023
  • Law
contestada

During the year, they rented the house for 40 days for $3,000 and used it for personal use for 18 days. The house remained vacant for the remainder of the year.

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is true about the United States in World War II? A. It first declared an isolated position, but later moved to diplomacy and intervention
How long is an individual monarch's term of rule?
The triangle shown at the right is isosceles. That is, it has two sides of an equal length. The third side is 30 m shorter than twice the length of each congrue
18=20+x I need to know what x= but wouldn't it be subtraction
a widget company made 3,600 widgets in 4 hours. they made the same number of widgets each hour. how many widgets did the company make in one hour?
Find the unit rate. Nuts cost $10.75 for 3 pounds.
What kept the peace in Europe in the late nineteenth century, despite rising tensions and growing militaries? A. The introduction of new weapons and methods of
is light and optics the same
what job does a sperm cell do?
what is the major functions of leaves?