peytonrosborne peytonrosborne
  • 17-01-2024
  • Mathematics
contestada

Apples cost $2.99 per pound at natural grocers if Landon purchases 3.6 pounds of apples, then how much will he spend around your answer to the nearest penny?

Respuesta :

Otras preguntas

Just after the sow has been killed in chapter eight of “Lord of the Flies and the boys have run off, Simon, still hiding under the leaves, is described as havin
the volume of Saturn is 8.27x10^14. this is 766 times the volume of Earth. what is the approximate volume of Earth?​
how have chemists changed our daily lives the most
89. An electron is moving in a straight line with a velocity of 4.0×105 m/s. It enters a region 5.0 cm long where it undergoes an acceleration of 6.0×1012m/s2 a
All cells perform various jobs or​
Find the area of figure
What is the answer to this problem ?5 rows of 3s and 3 rows of 5s 3x5 =15×?
What mass of oxygen forms from 71.89 g CO2? Use the periodic table to find molar masses. 71.89 g CO2 = go2
What would be the correct part of speech for the word sport when used in the sentence I’m going to sport my new shoes?
List florida cities in order of their population from greatest to least