shanice2coolforyou shanice2coolforyou
  • 18-01-2024
  • Mathematics
contestada

Arthur paid $0.84 for 0.25 pound of potato salad how much does 1 pound cost

Respuesta :

Otras preguntas

describe the steps involved in inhalation and exhalation
Ellen needs to buy 180 inches of ribbon to wrap a large present. The store sells ribbon only in whole yards. How many yards does Ellen need to buy to have enoug
Which personal pronoun agrees with its antecedent and correctly completes the sentence? Each child was allowed to pick out __________ clothes for the day.
Steve drew an isosceles trapezoid with a height of 5 cm and bases of 12 cm and 6 cm. What is the area of the trapezoid drawn by Steve?
Most states use a corporate income tax, which makes corporations pay income tax just as individuals do. Some states keep their corporate income tax rates lower
Mark the statement if it correctly describes the Great Wall. A. It was built to protect Qin's empire from foreign invasion. B. It was built along the souther
The scoop Shop sells many types of nuts. Lily asks for this mix: 1/2 pound peanuts 1/6 pound hazelnuts 1/3 pound almonds 3/4 pound cashews 1/4 pound pecans Mixe
If Oscar the ostrich travels 78 miles in 2 hours on land, how fast does he travel?
I have to factor this trinomial: n to the second power plus 2n minus 48. What is the answer?
What statement explains Ethel Rosenberg's role in the espionage case? She was a member of the Communist Party. She recruited her brother to pass secrets to the