chriis21chavezz chriis21chavezz
  • 18-02-2024
  • Mathematics
contestada

Un paque de galletas con 6 piezas cuesta $15 y una caja con 14 paquetes de las mismas galletas cuenta $105 cuál es el precio de una galleta en cada caso?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the climate of ths western region of the us?
How to factor: k^2-13k+40
The oxygen content in the atmosphere of the early Earth is thought to have increased significantly once which of these developed?
What is the snellen letter chart is commonly used for ?
A circular pan has a diameter of 8 inches. What is the exact area of the pan?   A.256π square inches   B.8π sq
What is another name for a regular quadrilateral
Why did the Spanish and Portuguese launch voyages of exploration?
What happened to change people’s old views and lead them to believe in continental drift.?
Which process does not happen in plant cells?
Write127.90 in expanded form