sky9316 sky9316
  • 16-04-2024
  • Mathematics
contestada

A mat is sold for $174 at a profit of $29 .Find the cost price of the mat .

Respuesta :

Otras preguntas

In periods of deflation, what will lifo produce? lower total assets than fifo lower revenue than fifo the same retained earnings as fifo higher net income than
Which groups of people are singled out as special targets for swifts' attack? are the irish presented completely as victims, or are they also to blame?
the romantic movement was a response or reaction to what two events/movements 9th
How is liver malfunction likely to affect digestion? It will affect the digestion of high-protein foods. It will affect the digestion of high-fiber foods It wil
Read the excerpt from Part 2 of "To Build a Fire.” Well, he was bound to freeze anyway, and he might as well take it decently. With this new-found peace of mi
Find the length of the arc subtended by a central angle of 30degrees on a circle of radius 2 feet
Which of these is a physical property? Flammability Malleability Reactivity Toxicity
Select each situation that models a constant rate of change o Lamar opens a bank account with $300. Every month, he deposits another $50. o Dora works as a dent
How can you write c6h12o6 in the simplest form that illustrates the proportion of elements in monosaccharides?
How is group work similar to interacting with people in your family? you encounter tasks that may require many people's help. the group encounters are easy to h