nblue8410 nblue8410
  • 19-04-2024
  • Mathematics
contestada

Dave wants to spend no more than $33 while stocking up on peanut butter and jelly. Peanut butter costs $5 per jar, while jelly costs $3. Select the inequality in standard form that describes this situation. Use the given numbers and the following variables.

Respuesta :

Otras preguntas

Facts about the civil rights movements.
Calculate the number of moles 3.16 g of KMnO4 32.33 g of K2CrO4 100 g of KHCO3
What is the most common form of dna found in organisms?
what are the latest technology in 2014
In which country did the hutu people practice genocide against the Tutsi was it Rawanda or noHelp Please
Which structure allows photosynthesis to begin in a germinating dicot plant? A. Cotyledon B. Endosperm C. Embryonic root D. Apical meristem E. Lateral meristem
what biome does new york state belong too?
write a multiplication equation with 1/2 as a factor (EXPLAIN)( picture is 8 apples cut in half )
A retailer buys a radio from the wholesaler for $75.00. He then marks up the price by 1/3 and sells it at a discount of 20 %. What was his profit on the radio (t
What is the result of the lungs exhaling more frequently?