fatimabarrios889 fatimabarrios889
  • 19-04-2024
  • Mathematics
contestada

Elena buys 5 brushes for painting. Each brush costs the same amount. After buying the brushes, she spends $19.50 more on paint.

If she spent a total of $42.50, write and solve an equation to determine the cost of each brush, b.

Respuesta :

Otras preguntas

What is the type of tectonic plate boundary found in the vicinity of the Nyiragongo volcano in Africa?
What was Ulysses Grant's goal at Vicksburg?
1000 raised to the 5th power
In which of the following colonial wars did the American colonists capture the fort at
I need sentences with these: As white as a lily As steady as time As hot as an oven As blind as a bat As red as a rose As poor as Lazarus As uncertain as the w
Twelve eggs cost $2.04. how much would 18 eggs cost?
Solve the equation for t t-(7-3t) +5=2t+10
What was Ulysses Grant's goal at Vicksburg?
the fastest land dwelling creature is the cheetah? is it fact or opinion and explanation
True or False The Crusades were religious wars.