Roslynnn6
Roslynnn6 Roslynnn6
  • 20-02-2016
  • Mathematics
contestada

A hardware Store Charges $18 for a 6-pack of energy-efficient light bulbs.what Is The Unit rate for the cost of 1 energy-efficient light bulbs?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-02-2016
$3 per bulb because you divided the price by the number of bulbs
Answer Link

Otras preguntas

My Teacher Assigned Me Homework,If You Can Please Help Me To Try To Fiqure Out The Answer To This Problem.
How does appellate jurisdiction differ from original jurisdiction for federal courts? A. Appellate jurisdiction requires a court to make a final ruling that ca
simplify A divide by 4 plus B divided by 4
The goals of the American Revolution were most influenced by
act 2 of hamlet what is being personified in this excerpt 1 delight2 prosperity 3 fashion 4 footwear
Find the solution set. The solution set for 5v2 – 125 = 0 is?
#1 Given: ABC is a right triangle with right angle C. AB=18 centimeters and m∠A=22∘ . What is BC ? #2 A wooden board is leaning against a house. The base of th
Billy has 3 more green marbles than blue marbles. I all, he has 14 marbles. How many blue marbles does Billy have?
what is an underwater ecosystem common in the caribbean sea
What steps can be used to solve for the value of y? 3/4 (y+ 60) = 180