gigigorg5678 gigigorg5678
  • 16-07-2018
  • Mathematics
contestada

Camilo needs 2400 ounces of jelly for the food challenge in 48 oz of jelly cause 384 how much will Camilo spent on jelly

Respuesta :

STOCclassof2K19
STOCclassof2K19 STOCclassof2K19
  • 17-07-2018
2400 divided by 48 is 50. So you would have to do 384 times 50 which is 19200. So you would have to spend 19200
Answer Link
shannaausbrooks9
shannaausbrooks9 shannaausbrooks9
  • 16-10-2020

Answer:

First, find the unit price of the jelly. The unit cost of jelly is $0.08 per ounce. Next, find the total price of 2,400 oz by multiplying the unit price by the quantity. The total price is $192.

THIS IS THE SMAPLE RESPONSE

Answer Link

Otras preguntas

sub to YoungEid on YT
In this sentence, cruise does not relate to travel by boat. Instead, it most likely means which of the following? (5 points)
for brainly and points
Help combine sentences
What is the value of x when h(x) = -3? O-7 O-1 0 0 O2
(x sin a + y cos a)^2+ (x cos a – y sin a)^2 = x^2 + y^2
I rlly struggle with this and you may find it easy plz take a sec to help it would mean a lot it’s Spanish .
Hello! I am here with a few geometry questions today. Which example describes the x value best? When you answer this question please be sure to explain your ans
Find the area of this parallelogram. Be sure to include the correct unit in your answer. I will pick brainliest (if it is bad i will report you)
I need this answered in 6 minutes please help ASAP!!! PE class How could you avoid or minimize the amount of times you eat fast food per week?