Respuesta :

$13.79 for 7 light bulbs!

Hi, the answer is 13.79

Because to get the answer what you have to do is divide $9.85÷5 to get how much 1 light bulb costs, then you get 1.97 per light bulb. So, next you multiply $1.97×7 to get $13.79