Vanessa070706
Vanessa070706 Vanessa070706
  • 17-10-2018
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with my question? Thank you if ya did ;-;

Can someone help me with my question Thank you if ya did class=

Respuesta :

labrajulie2
labrajulie2 labrajulie2
  • 17-10-2018
The answer is E. Which is none of above
Answer Link
mikekal mikekal
  • 17-10-2018
the answer would be C because 7.76/4 = cost of one gluestick, then you times both sides by 13, which shows the value of 13 gluestick
Answer Link

Otras preguntas

How does the speaker feel about traditional forms of poetry? He thinks they are the very best style He thinks they are inspiring to soldiers He thinks they are
what is the missing justification ?
A can contains 414 mL of chicken broth. Roland poured 4 cans of broth into a pot for a soup recipe. How many liters of broth did Roland pour into the soup?
Explain the special pattern for sketching a parabola
A package of six construction toys costs $14.94, not including tax. If purchased separately, each truck is $2.99, not including tax. What is the difference in t
Consider the following reaction where Kc = 10.5 at 350 K: 2 CH2Cl2 (g) CH4 (g) + CCl4 (g) A reaction mixture was found to contain 1.15×10-2 moles of CH2Cl2 (g),
Jill drinks 3 glasses of milk each day How many glasses of milk will Jill drink in 1 week ?
Which quotation from the Inaugural Address contains an example of parallel structure? A. our forbears prescribed nearly a century and three quarters ago B. the
How to do Verona newspaper project
In a science experiment showing the splitting of water into Oxygen and hydrogen, two inverted test tubes of water were placed over the site of the reaction. How