JJISGG
JJISGG JJISGG
  • 17-10-2018
  • Mathematics
contestada

kory spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. what was the price per gallon

Respuesta :

PsychoPunch
PsychoPunch PsychoPunch
  • 17-10-2018
46.20 divided by 12 is 3.85. The price of gas is $3.85 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

13. How do stem cells become specialized to absorb nutrients from food as intestinal cells? A by gene removal B. by gene activation C. through translation D. th
What is an equation of the line that passes through the points (0,8) and (-8,-4)
2PLSSSSS NEEDS HELP, ITS 3 QUESTIONS, WILL GIVE BRIANLIST.
write a letter to your friend telling her 3 things you are doing in your school ​
Which of these laws was passed as a result of the regulator movement? A) The toleration act B) The intolerable act C) The law & Order act D) The circuit cou
If you are to nice people would take advantage of you.
Solve each equation or inequality. (algebraically) Please show all of your work! 19. 4+|8 - 2x| greater than or equal to 11 20. |x + 8| less than or equal to 4x
plz subscribe and support our channel plz
Help I need some help in this pls
Imagine that you visited Israel . What was your favorite thing you got to experience and why? What was your favorite food and why? Any experience you learned a