abutler611 abutler611
  • 18-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a pound of apples cost $2.90 how much would 2.4 lbs cost

Respuesta :

03281965shell 03281965shell
  • 18-10-2018

$6.96   $2.9 x 2.4=$6.96

Answer Link
ZniperYT ZniperYT
  • 18-10-2018
6.00 dollars because you need to simply
Answer Link

Otras preguntas

What is 20% of $40.00 please help
Brian has 3 basketball cards and 5 baseball cards. What fraction of Brian's cards are baseball cards?
What is the name of Fe2O3
wheels are 1.25 inches in diameter covert the wheels diameter to feet
How has the Pythagorean Theorem helped us through life?
Math help! a miniproduct is the smallest possible product when multiplying a three digit number by a two digit number. Find the miniproduct using each of the di
Brian has 3 basketball cards and 5 baseball cards. What fraction of Brian's cards are baseball cards?
How has the Pythagorean Theorem helped us through life?
why did the intolerable acts happened??
How do you graph and work problem x+4y=16??