viv13141516272829 viv13141516272829
  • 18-10-2018
  • Mathematics
contestada

Anthony purchases for burgers for $4.60 based on this rate how much would one Burger cost

Respuesta :

gefuerstenau
gefuerstenau gefuerstenau
  • 18-10-2018

$4.60 / 4 = $1.15

If you appreciated my answer, please thank and brainliest me!

Answer Link
mpuam mpuam
  • 18-10-2018
One bruger would cost $1.15 dollars according to the rate. I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

which one of the following sentences contains a predicate adjective? A. I bought my lunch for the first tim this year. B. The teacher appeared angry when Dave
How is the behavior of waves affected by a medium?
Suppose that you hear a clap of thunder 16.2 s (seconds) after seeing the associated lightning stroke. The speed of sound waves in air is 343 m/s and the speed
how to convert a scientific notation into percent??
Solve for X in y=12x-5
What percent of 1270 is 375?
Find the 168th term of arithmetic sequence {a_{n}, n = 1, 2, 3, . . .} with common ifference d = 1.5 and first term a_{1} = 2.
how to convert a scientific notation into percent??
Kim and Courtney share a 16-ounce box of cereal. By dthe end of the week, kim has eaten 3/8 of the box, and Courtney has eaten 1/4of the box of cereal. What fra
Express the number of inches n (d) as a function of the number of yards d