kenya92 kenya92
  • 19-10-2018
  • Mathematics
contestada

Raul bought 7 packs of gum for $5.25. What is the cost of a pack of gum in dollars,if all the packs cost the same?

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

each gum pack cost 0.75 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Ned weighs 1.5 times as much as Jill and Tom weighs 15 kilograms more than Jill. If their combined weight is 190 kilograms, how much does each person weigh?
2 m3 of soil containing 35% sand was mixed into 6 m3 of soil containing 15% sand. what is the sand content of the mixture?
2 m3 of soil containing 35% sand was mixed into 6 m3 of soil containing 15% sand. what is the sand content of the mixture?
what is a rational number between -1/6 and -2/6
write a program in pascal to solve a quadratic equation
Ned weighs 1.5 times as much as Jill and Tom weighs 15 kilograms more than Jill. If their combined weight is 190 kilograms, how much does each person weigh?
What are the organelles of a cone cell?
What are the organelles of a cone cell?
What are the organelles of a cone cell?
what is a rational number between -1/6 and -2/6