birdman2986 birdman2986
  • 19-10-2018
  • Mathematics
contestada

You buy 3.7 pounds of trail mix. The mix costs ​$2.74 per pound. What is the total price for the trail​ mix?

Respuesta :

michelleperezmp58
michelleperezmp58 michelleperezmp58
  • 24-10-2018

the total price will be $10.14

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP ASAP!! which sentence uses the italicized vocabulary word correctlyA. some of my cats negative qualities are her friendliness and playfulness B. the
Whats the answer to this problem?
If 34.1 kJ of heat is released when 5 moles of a gaseous substance condenses
People start businesses for a number of reasons. In our American_____, all people make important economic decisions. These include______ , how to make it, and w
30. Which of the following describes homeostasis? A. A cat chases a ball of string. B. A dog barks at a television set. C. A child inherits brown hair color.
Find the area of the yellow region. Round to the nearest tenth.
Which BEST describes parenthetical citations?A)Parenthetical citations are end-text citations to document outside sources within a document, usually including t
According to piaget, a new form of egocentrism arises, in which adolescents have difficulty distinguishing the self from the surrounding world. the self from th
How have the people of the Caribbean islands benefited from emigration
to make a cheesecake, you need about 2 1/2 pounds of cream cheese. how many pounds of cream cheese will you need to make 2 cheesecakes?