cglawson05 cglawson05
  • 20-10-2018
  • Mathematics
contestada

Nick bought apples at a farmers market where 5 apples cost $4.45.

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 20-10-2018

Answer:

$0.89/apple

Step-by-step explanation:

$4.45

-------------- = $0.89/apple

5 apples

Answer Link

Otras preguntas

(03.02 MC) The table compares the ways amendments to a constitution can be proposed and ratified. Proposal Ratification Special commission that meets every 20 y
What happened when the U.S. pressured schools in Puerto Rico to teach English? Explain in at least two sentences. *
A mass of 15 kilograms and is running on the ground with a velocity of 2.7 meters per second. What is the kinetic energy
An expression is shown below. −(2x−1)(3x+4) Drag and drop numbers into the boxes to make the expression below equal to the expression above.
What are the solutions of the quadratic equation? x2 - 5x+6= 0
FREE5POINTS+THANKS+GOTTA ANSWER A SIMPLE QUESTION. What's your zodiac sign? owo
What is the relationship between the amount of greenhouse emissions and human population?
May i know this answer?
Find the value of c. J 30 O(3c - 4 B (2c +14)
Please answer fast do in 5 mins Body System used for support, movement, structure and makes red blood cells A. Skeletal B. Integumentary (skin) C. Circulatory D