sajoh189 sajoh189
  • 16-11-2018
  • Mathematics
contestada

Kristine buys a 4-ounce bar of baking chocolate for 3.76. What is the unit price per ounce?

Respuesta :

UnicornRRC
UnicornRRC UnicornRRC
  • 16-11-2018

I am pretty sure the answer is 1.

Answer Link

Otras preguntas

Identify the type of subordinate clause in the following sentence. The dog that chewed up my new shoes is named Oscar. noun
Given the equation 4x-26=2x-4, which order of operations completely solves for x?
At a local store you find tue following prices listed tape2 rolls for $1.28 notepads 3 pads for .87 highlighters 1 for 1.59 pens 2 for 1.98 how much would you
What was the difference in strategy between Carrie Chapman Catt and Alice Paul?. . A. Catt wanted women's suffrage on non-presidential elections; Paul did not..
a government controlled by the people is called
The atomic mass of potassium is 39.1. What is the mass of 6.02 × 1023 atoms of potassium? . . A.. 39.1 mg. . . . . B.. 39.1 g. . . . . C.. 39.1 kg. . . . . D..
Medeco bought goods for $250 on credit. Medeco returned $50 worth of goods. Terms of the sale were 2/10, n/30. If Medeco pays the amount owed within the discoun
A narrative essay that focuses on a humorous situation
Suppose you buy a CD for $200 that earns 3% APR and is compounded quarterly. The CD matures in 2 years. How much will this CD be worth at maturity?. . A.$206.0
Which of the following proposed reforms to the electoral college system would require a change to the Constitution? a. Proportional Plan b. National Popular V