weitz257 weitz257
  • 19-11-2018
  • Mathematics
contestada

If each pound of beef cost $2.59 how much does 3 1/4 pounds cost ?

Respuesta :

katewhaley
katewhaley katewhaley
  • 26-11-2018

Answer:

$8.35

Step-by-step explanation:

2.59*3 = 7.70

2.59/4 = .65

7.70+.65= $8.35

Answer Link

Otras preguntas

blank times blank equals 29
Why were few court cases won aginst monopolies and trust during t gild ages?
Why did the colonies meet for the Albany Congress, Albany, NY? Select one: a. for the colonies to unite and defeat the Powhatan chief b. for the colonies to uni
What was one important geographic reason the United States was able to maintain a foreign policy
write 51129 in expanded form
How is the scientific meaning of acceleration different from how we use the term acceleration in everyday life?
Which was not a factor that helped bring about the Reformation? A.) Some Church leaders ignored their people's needs and pursued wealth and power. B.) The sale
Because we often can't choose who our coworkers will be, we should
How did agriculture affect the early native Americans
how do i make (9x-7y=-7) into slope intercept form?