silky6ee silky6ee
  • 20-11-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle containing 64 fluid ounces of juice costs $3.84. What is the unit rate?

Respuesta :

mmoeller123456 mmoeller123456
  • 20-11-2018

$0.06 for one fluid ounce would make the most sense.

Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-11-2018
3.84/64= .06 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

help PLEASE ASAPASAPASAP
Wowa qasking questyioN awo how much of the thing can boy toy carry when fall and hill to villaGe new enlise so help me lord I will turn your skin black and blue
can you help me plz​
ABCD ~ EFGH B G 3 140° F 4.5 2 у 50° 110° Z A х D E 24 H z = [?]°
What Do You Get When You Cross A Computer With A Freezer?
Did John Adams regret his decision to be the lawyer defending the British soldiers
Which of the following was NOT an accomplishment of Shi Huangdi? A a single writing system B canals and irrigation systems C a government bureaucracy
the human body has various organ systems
What's the genotype(s) for this Punnett Square? (Please help me answer the question in the picture)
Which of the following influences the consumer when he or she is deciding wether to buy a product? A. The stock market B. Opinion factors C. External factors D.