infinity57 infinity57
  • 18-12-2018
  • Mathematics
contestada

cory earns $52.00 in 7 hours find the unit rate answer key

Respuesta :

21jsanchez 21jsanchez
  • 20-12-2018

Answer:

about $7.43 per hour

Step-by-step explanation:

52/7 = 7.43

Answer Link

Otras preguntas

what is the unit rate for a 36oz of cornflakes costs $5.79
Suppose that a 1000 kg car is traveling at 25 m/s (aprox 55mph). Its brakes can apply a force of 5000N. What is the minimum distance required for the car to sto
Write 0.3 as a fraction in simplest form.
How many sixties are in 244?
Which clause is independent? A.Then we can leave the house. <----my answer B.As soon as I find my keys. <-----my answer C.Although my keys might be i
Which is a symbol of lawlessness, treachery, and greed? in the novel treasure island!!! pl help A. the Union Jack B. the Hispaniola C. the Admiral Benbow Inn
A basket contains 16 pieces of fruit .1/4 are bananas, 1/2 are apples and the rest are oranges. How many oranges are there?
Write 0.3 as a fraction in simplest form.
When Wesley began first grade, he was 44 3/8 inches tall. At the end of the year, he was 45 1/4 inches tall. How much had Wesley Grown.
Show how to divide 8 by 184