ddiamond
ddiamond ddiamond
  • 18-12-2018
  • Mathematics
contestada

If 5 apples cost $.95, what is the cost of 12 apples ?

Respuesta :

k3nna00 k3nna00
  • 19-12-2018

Answer: 12 apples would cost $2.28


Answer Link

Otras preguntas

Find the area of EBCD using (a) and (b).
If a foreign government hires an American consulting firm to help the country's textile industry improve production operations, the contract is commercial, and
A 3.0kg and 5.0kg box rest side by side on a smooth, level floor. Ahorizontal force of 32N is applied to the 3.0 kg box pushing itagainst the 5.0 kg box and as
The homogeneous, reversible, exothermic, liquid phase reaction: A근R Is being carried out in a reactor system consisting of an ideal PFR followed by an ideal CS
A chain 27 feet long whose weight is 95 pounds is hanging over the edge of a tall building and does not touch the ground. How much work is required to lift the
rod cuts a 15 ft wire into 18 equal parts. bout how long is each part
Staphylothermus marinus is an extremophile archaean that inhabits deep oceanic hydrothermal vents at temperatures near boiling. What would be the effect on this
Last week the price of pears at the store was 1.15 per pound. This week the price increased by 20%. What is the price of pears this week?
Derek is planning a banquet for 150150 guests. He needs to select 55 appetizers, 44 entrees, and 44 side dishes. Carson's Catering has 1616 appetizers, 88 entre
What is the realationship between frequency and wavelength ?