Respuesta :
Answer:each apple is between 28 and 29 cents
Step-by-step explanation:
Divide 2.28 by 8 apples
The cost of one apple is 0.285 , or 29 cents rounded, 2.28/8 *divide = .285/1
Answer:each apple is between 28 and 29 cents
Step-by-step explanation:
Divide 2.28 by 8 apples