alexiasalinas alexiasalinas
  • 18-01-2019
  • Mathematics
contestada

If you buy 4 tires for 275 how much does one cost ?

Respuesta :

izzxizzy izzxizzy
  • 18-01-2019

Answer:

$68.75

Step-by-step explanation:

If 4 of the tires cost 275 as a total, you'd simply divide 275 by 4, leaving you with the cost of 1 tire, which is $68.75.

Answer Link

Otras preguntas

Surface-to-Air movement of moisture requires these processes for it to occur.A) Evaporation into water vaporB) Transpiration from plantsC) Both A & BD) None
The force of the Earth's gravity on an object gives the object its __________. volume mass weight density
how did the united states get involved in the korean war
Someone please help me. ASAP
Which Of the following best describes rhetoric
What is most likely the author’s purpose for including the following lines in the third stanza of "Liberty Tree" by Thomas Paine? “With timber and tar they Old
Nine tomato plants cost $45. What is the cost of 1 tomato plant? $3 $5 $6 $9
identify the justification for each step
Based on the following lines from the excerpt from "Upon the Burning of Our House" by Anne Bradstreet, what is the speaker's initial reaction to the events happ
Marlo buys 6 feet of ribbon to make bracelets she needs 18 inches of ribbon to make one bracelet how many bracelets Ken Marlow make if she uses all the ribbons