lanana lanana
  • 19-04-2016
  • Mathematics
contestada

Write a real-world problem that results in an answer of 0.58

Respuesta :

tifftoes
tifftoes tifftoes
  • 19-04-2016
if two bananas cost 1.16. how much would one banana be?

(1.16 divided by 2 equals .58 will this work?)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 19-04-2016
Ruby buys apples she buys 6 lb of apples and pays a total of $3.48 how much did ruby pay per lb?
Answer Link

Otras preguntas

Last one! Which country joined Italy and Japan to form the Axis Powers in World War II? A. Germany B. Sweden C. Switzerland D. Great Britain
Which phrase from John Keats's "To Autumn" contributes to a mood of serene stillness?
All of the following events happened during President Clinton's first term in office (1993-1996), EXCEPT A. the welfare system was reformed B. balanced budget w
write in simplest form: 0.2:0.3
Last one! Which country joined Italy and Japan to form the Axis Powers in World War II? A. Germany B. Sweden C. Switzerland D. Great Britain
Can someone show me the working out for this questions and not just tell me the answer please the equation is; 5y/6 - 2y/3 + 5 = y
What does 0.3 tons equal to in pounds?
If two recessive alleles are present the __________ trait will be expressed.
How do mutations increase the genetic variation within a species?
How did Manifest Destiny(from the American history) unite and/or divide the United States? For example: Give examples and explainations of how Manifest united t